Donington Park – Round 6 Championship Podiums

Donington Park – Round 6 Championship Podiums Clubman 1st Place: Andrew Hawes 2nd Place: Clive Hopwell Clubman+ 1st Place: Chris Butcher 2nd Place: Tom Moon Pocket Rocket 1st Place: Andrew Kime 2nd Place: Michael Birch 3rd Place: Mike Sandford Club 2WD 1st Place: Ross Walker 2nd Place: David Dyson 3rd Place: Jonny Fletcher Club 4WD […]

Read More…

Donington Park Round 6 Fastest Times Clubman & Pocket Rocket Classes

Donington Park Round 6 – Fastest Times Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket 45 Andrew Kime – Barn Work Motorsport Citroen Saxo 300 Michael Birch – Tegiwa Racing Honda Civic 99 Mike Sandford – Team ConFusion Ford Fusion 990 Ilya Krylov Renault Clio 955 Mike Hume – RuskiWeld Renault Clio 182 334 Steven Wilkinson […]

Read More…

Anglesey- Round 5 Championship Podiums

Anglesey – Round 5 Championship Podiums Clubman 1st Place: Andrew Hawes 2nd Place: Tim Bedford 3rd Place: Clive Hopwell Clubman+ 1st Place: Chris Butcher 2nd Place: Tom Moon Pocket Rocket 1st Place: Andrew Kime 2nd Place: Michael Birch 3rd Place:  Paul Waddington Club 2WD 1st Place: David Dyson 2nd Place: Jonathan Elsworth 3rd Place: Ross […]

Read More…

Anglesey Round 5 Fastest Times Pro Classes

Anglesey Round 5 – Fastest Times Club Pro and Pro Classes   Pro Extreme 9 Simon Norris – Norris Designs Mitsubishi EVO 151 Colin Dorward – Track Forumla Mitsubishi EVO 245 Paul Doyle – BC Racing Subaru Impreza     BC Racing Pro 4WD 88 Andrew Barbour – AKB Racing Mitsubishi EVO IX 100 Gary […]

Read More…

Anglesey Round 5 Fastest Times Club 2WD & 4WD Classes

Anglesey Round 5  – Fastest Times  Club 2WD and 4WD Classes Club 2WD 144 David Dyson Porsche 911 GT3 92 Jonathan Elsworth – JJE Racing Caterham Supersport F190 5 Ross Walker – Ross Sport BMW M4 181 Andy York – Spoox Motorsport Peugeot 205 400 James Dover – Delano Built Racing Honda Integra Type-R 145 […]

Read More…

Oulton Park Round 4 Fastest Times Club 2WD & 4WD Classes

Oulton Park Round 4  – Fastest Times  Club 2WD and 4WD Classes Club 2WD 144 David Dyson Porsche 911 GT3 5 Ross Walker – Ross Sport BMW M4 50 Mike Butler – JC Performance BMW M3 64 Jonny Fletcher – Direnza Vauxhall Astra Gsi 400 James Dover – Delano Built Racing Honda Integra Type-R 92 […]

Read More…

Oulton Park – Round 4 Championship Podiums

Oulton Park – Round 4 Championship Podiums Clubman 1st Place: Andrew Hawes 2nd Place: Tim Bedford 3rd Place: Clive Hopwell Clubman+ 1st Place: Chris Butcher 2nd Place: Tom Moon Pocket Rocket 1st Place: Andrew Kime 2nd Place: Paul Waddington 3rd Place: Michael Birch Club 2WD 1st Place: David Dyson 2nd Place: Mike Butler 3rd Place: […]

Read More…

Brands Hatch – Round 3 Championship Podiums

Brands Hatch – Round 3 Championship Podiums Clubman 1st Place: Andrew Hawes 2nd Place: Tim Bedford 3rd Place: Clive Hopwell Clubman+ 1st Place: Chris Butcher 2nd Place: Tom Moon Pocket Rocket 1st Place: Andrew Kime 2nd Place: Michael Birch 3rd Place: Nicholas Stott Club 2WD 1st Place: Ross Walker 2nd Place: Jonathan Elsworth 3rd Place: […]

Read More…

Brands Hatch – Round 2 Championship Podiums

Brands Hatch – Round 2 Championship Podiums Clubman 1st Place: Andrew Hawes 2nd Place: Tim Bedford 3rd Place: Clive Hopwell Clubman+ 1st Place: Chris Butcher   Pocket Rocket 1st Place: Andrew Kime 2nd Place: Michael Birch 3rd Place: Mike Sandford Club 2WD 1st Place: Ross Walker 2nd Place: Neil Greenland 3rd Place: Jonathan Elsworth Club […]

Read More…

Snetterton – Round 5 Championship Podiums

Snetterton – Round 5 Championship Podiums Pocket Rocket  N/A Winners 1st Place: Daniel Colquitt Pocket Rocket  FI Winners 1st Place: Simon Norris 2nd Place: Neil Greenland 3rd Place: Alex Howe Club 2WD Winners 1st Place: David Dyson 2nd Place: Darren Spooner 3rd Place: Chris Williams Club 4WD Winners 1st Place: Arturas Auksorius 2nd Place: Stuart […]

Read More…

Cadwell Park Round3 Fastest Times Pro Classes

Cadwell Park  Round 3 – Fastest Times Club Pro, GT3 & Sportscar and Pro Classes Pro Extreme 37 Bruce Winfield / MG Auto Motorsport – Mitsubishi EVO IX 832 Tim Bedford / Richard Henry Motorsport – Subaru Impreza 17 Steve Reed – Mitsubishi EVO VIII 126 Will Casswell / Corten Miller Racing – Seat Cupra […]

Read More…

Cadwell Park Round3 Fastest Times Club Classes

Cadwell Park  Round 3 – Fastest Times Pocket Rocket, Club 2WD and Club 4WD Classes Club 4WD 113 Arturas Auksorius / RAM Performance – Subaru Impreza 57 Stuart Simms / G-R Performance – Mitsubishi EVO V Club 2WD 13 Darren Spooner / Spoox Motorsport – Peugeot 205 144 David Dyson – Porsche GT3 31 Chris […]

Read More…

Cadwell Park Round2 Fastest Times Pro Classes

Cadwell Park  Round 2 – Fastest Times Club Pro, GT3 & Sportscar and Pro Classes Pro Extreme 37 Bruce Winfield / MG Auto Motorsport – Mitsubishi EVO IX – NEW LAP RECORD!! 32 Damien Bradley / Team Legacy – Subaru Legacy 832 Tim Bedford / Richard Henry Motorsport – Subaru Impreza 17 Steve Reed – […]

Read More…

Oulton Park Fastest Times Pro Classes

Oulton Park  Round 1 – Fastest Times Club Pro, GT3 & Sportscar and Pro Classes Pro Extreme 37 Bruce Winfield / MG Auto Motorsport – Mitsubishi EVO IX 32 Damien Bradley / Team Legacy – Subaru Legacy 45 Paul Doyle / BC Racing – Subaru Impreza 17 Steve Reed – Mitsubishi EVO VIII Pro 2WD […]

Read More…

Oulton Park – Round 1 Championship Podiums

Outlon Park – Round 1 Championship Podiums Pocket Rocket  N/A Winners 1st Place: Daniel Colquitt (Lap Record) Pocket Rocket  FI Winners 1st Place: Neil Greenland (Lap Record) 2nd Place: David Lawrence Club 2WD Winners 1st Place: Luke Sedzikowski 2nd Place: Chris Williams 3rd Place: Jonny Fletcher Club 4WD Winners 1st Place: Stuart Simms 2nd Place: […]

Read More…

Time Attack 2019 Season Championship Podiums

Time Attack 2019 Season Championship Podiums Clubman Winners 1st Place: Alex Bones 2nd Place: Ben Robinson 3rd Place: Chris Butcher   Pocket Rocket  N/A Winners 1st Place: Will Murfin 2nd Place:  Dalibor Kvasai & Alan Cox 3rd Place: David Ward   Pocket Rocket  FI Winners 1st Place: Nick Cook 2nd Place: Gareth Broadbent 3rd Place: […]

Read More…

Snetterton 200 – Round 7 Championship Podiums

Snetterton 200 – Round 7 Championship Podiums Single Round Entries Pocket Rocket FI – Neil Greenland Club 2WD – Antonio Giovinazzo Club 4WD – Ian Pitman Pro Extreme 4WD – Simon Norris Clubman Winners 1st Place: Alex Bones 2nd Place: Tessa Whittock 3rd Place: Chris Butcher   Pocket Rocket  N/A Winners 1st Place: Will Murfin […]

Read More…

Snetterton 300 – Round 6 Championship Podiums

Snetterton 300 – Round 6 Championship Podiums Single Round Entries Pocket Rocket N/A – Mariusz Dzialak Club 2WD – Antonio Giovinazzo Club 4WD – Ian Pitman Club Pro – Matt Newing Pro Extreme  2WD – Scott Curruthers   Clubman Winners 1st Place: Alex Bones 2nd Place: Ben Robinson 3rd Place: Chris Butcher   Pocket Rocket  […]

Read More…

Sign up for the latest News

https://www.timeattack.co.uk/wp-includes/css/20210416.html https://www.timeattack.co.uk/best-backpack-vacuum-cleaner-reviews-2021/