Anglesey – Round 2 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Andy York 2nd Place: Andy Gray 3rd Place: Radu Stan Clubman 1st Place: Martyn Cowley 2nd Place: Steve House 3rd Place: Dan Buckingham Pocket Rocket 1st Place: Andrew Kime 2nd Place: James Allen 3rd Place: Steven Wilkinson Club 2WD 1st Place: Luke Capehorn […]
Tag: Time Attack Championship
Anglesey | Round 2 | Fastest Times – Clubman Classes
Anglesey International | Round 2 | Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket 45 Andrew Kime – Custom Production/Barn Work Motorsport Citroen Saxo 129 James Allen Honda Civic 213 Marc Roberts – JPR Racing Renault Clio 172 334 Steven Wilkinson – Team W Racing Renault Clio RS 292 Alistair Hamilton […]
Anglesey | Round 1 | Championship Podiums
Anglesey – Round 1 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Andy York 2nd Place: Andy Gray 3rd Place: Radu Stan Clubman 1st Place: Dan Buckingham 2nd Place: Clive Hopwell 3rd Place: Martyn Cowley Pocket Rocket 1st Place: Andrew Kime 2nd Place: Michael Hume 3rd Place: James Allen Club 2WD 1st Place: Adam Blair […]
Anglesey | Round 1 | Fastest Times – Clubman Classes
Anglesey Coastal | Round 1 | Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket 45 Andrew Kime – Custom Production/Barn Work Motorsport Citroen Saxo 182 Michael Hume – CR Engineering Renault Clio 182 129 James Allen Honda Civic 213 Marc Roberts – JPR Racing Renault Clio 172 334 Steven Wilkinson – […]
Time Attack 2023 – Championship Results
Time Attack 2023 Championship Results Classic & Retro 1st Place: Andy Gray 2nd Place: Eden Young 3rd Place: Phil Ackerley Clubman 1st Place: Clive Hopwell 2nd Place: Jonathan James 3rd Place: Mark Blackburn Clubman+ 1st Place: Aaron Reeve Pocket Rocket N/A 1st Place: Michael Hume 2nd Place: Will Bonfield 3rd Place: Mervyn Beckett Pocket Rocket […]
Snetterton – Round 8 Championship Podiums
Snetterton – Round 8 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Andy Gray 2nd Place: Phil Ackerley 3rd Place: Eden Young Clubman 1st Place: Clive Hopwell 2nd Place: Mark Blackburn 3rd Place: Manny Bull Pocket Rocket N/A 1st Place: Michael Hume 2nd Place: Will Bonfield 3rd Place: Mark Roberts Pocket Rocket FI 1st Place: David […]
Snetterton | Round 8 | Fastest Times – Clubman Classes
Snetterton | Round 8 | Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket FI 997 David Ward – Team F.U.N Mini R56 227 Connor Alldritt – LOHEN Mini GP2 123 Connor Craven – Tegiwa Racing Mini Coupe S 241 Jamie Biss – Scuderia Anchor Hill Mazda MX5 52 Anthony Edmunson – ADEdmundson […]
Brands Hatch – Round 7 Championship Podiums
Brands Hatch – Round 7 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Andy Gray 2nd Place: Eden Young 3rd Place: Phil Ackerley Clubman 1st Place: Clive Hopwell 2nd Place: Jonathan James 3rd Place: Mark Blackburn Pocket Rocket N/A 1st Place: Michael Hume 2nd Place: Mervyn Beckett 3rd Place: Will Bonfield Pocket Rocket FI 1st Place: […]
Brands Hatch | Round 7 | Fastest Times – Clubman Classes
Brands Hatch | Round 7 | Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket FI 997 David Ward – Team F.U.N Mini R56 123 Connor Craven – Tegiwa Racing Mini Coupe S 227 Connor Alldritt – LOHEN Mini GP2 241 Jamie Biss – Scuderia Anchor Hill Mazda MX5 331 Nathan Gibson – […]
Donington Park | Round 6 | Fastest Times – Clubman Classes
Donington Park | Round 6 | Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket FI 997 David Ward – Team F.U.N Mini R56 123 Connor Craven – Tegiwa Racing Mini Coupe S 227 Connor Alldritt – LOHEN Mini GP2 241 Jamie Biss – Scuderia Anchor Hill Mazda MX5 401 Rafail Tsartsaris – […]
Oulton Park – Round 5 Championship Podiums
Oulton Park – Round 5 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Eden Young 2nd Place: Andy Gray 3rd Place: Phil Ackerley Clubman 1st Place: Clive Hopwell 2nd Place: Jonathan James 3rd Place: Mark Blackburn Pocket Rocket N/A 1st Place: Michael Hume 2nd Place: Marc Roberts 3rd Place: Will Bonfield Pocket Rocket FI 1st Place: […]
Oulton Park | Round 5 | Fastest Times – Clubman Classes
Oulton Park | Round 5 | Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket FI 997 David Ward – Team F.U.N Mini R56 123 Connor Craven – Tegiwa Racing Mini Coupe S 227 Connor Alldrift – LOHEN Mini GP2 260 Alex Howe – AWH Racing Ford Focus Estate 401 Rafail Tsartsaris […]
Brands Hatch – Round 4 Championship Podiums
Brands Hatch – Round 4 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Andy Gray 2nd Place: Eden Young 3rd Place: Phil Ackerley Clubman 1st Place: Jonathan James 2nd Place: Clive Hopwell 3rd Place: Manny Bull Pocket Rocket N/A 1st Place: Michael Hume 2nd Place: Mervyn Beckett 3rd Place: Will Bonfield Pocket Rocket FI 1st Place: […]
Brands Hatch Round 4 Fastest Times Classic, Clubman & Pocket Rocket Classes
Brands Hatch Round 4 – Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket FI 997 David Ward – Team F.U.N Mini R56 123 Connor Craven – Tegiwa Racing Mini Coupe S 241 Jamie Biss – Scuderia Anchor Hill Mazda MX5 401 Rafail Tsartsaris – Airfix Racing Mini Cooper S 227 Connor Alldrift […]
Brands Hatch – Round 3 Championship Podiums
Brands Hatch – Round 3 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Andy Gray 2nd Place: Eden Young 3rd Place: Phil Ackerley Clubman 1st Place: Clive Hopwell 2nd Place: Jonathan James 3rd Place: Manny Bull Pocket Rocket N/A 1st Place: Michael Hume 2nd Place: Mervyn Beckett 3rd Place: Will Bonfield Pocket Rocket FI 1st Place: […]
Brands Hatch Round 3 Fastest Times Classic, Clubman & Pocket Rocket Classes
Brands Hatch Round 3 – Fastest Times Classic & Retro, Clubman and Pocket Rocket Classes Pocket Rocket FI 997 David Ward – Team F.U.N Mini R56 123 Connor Craven – Tegiwa Racing Mini Coupe S 241 Jamie Biss – Scuderia Anchor Hill Mazda MX5 401 Rafail Tsartsaris – Airfix Racing Mini Cooper S 227 Connor Alldrift […]
Cadwell Park – Round 2 Championship Podiums
Cadwell Park – Round 2 Championship Podiums Classic & Retro 1st Place: Andy Gray 2nd Place: Eden Young 3rd Place: Ilya Krylov Clubman 1st Place: Jonathan James 2nd Place: Clive Hopwell 3rd Place: Mark Blackburn Pocket Rocket N/A 1st Place: Michael Hume 2nd Place: Mervyn Beckett 3rd Place: Marc Roberts Pocket Rocket FI 1st Place: […]
Cadwell Park Round 2 Fastest Times Classic, Clubman & Pocket Rocket Classes
Cadwell Round 2 – Fastest Times Classic & Retro, Clubman, Clubsport and Pocket Rocket Pocket Rocket FI 123 Connor Craven – Tegiwa Racing Mini Coupe S 241 Jamie Biss – Scuderia Anchor Hill Mazda MX5 401 Rafail Tsartsaris – Airifix Racing Mini Cooper S 311 Nathan Gibson – N G Motorsport Ford Fiesta ST Pocket Rocket […]